MIS 2016

33. Malý Informatický Seminář

16.-23. ledna 2016, Josefův Důl

Program:

Podobně jako v předchozích letech proběhne seminář standardní formou: o večerech postupně v sobotu "kolečko", v neděli-úterý referáty a přednášky, ve středu a čtvrtek "večery na téma" podle dohody u kolečka. Obvyklý páteční 'společenský večer' proběhne buď v pátek, nebo už ve čtvrtek, podle vyčerpání témat a účastníků.
Tak jako v minulých letech budou odbornému programu vyhrazeny večery (sejde-li se dostatečný počet dostatečně kvalitních příspěvků, budou vydány ve sborníku s ISBN). Denní program již tradičně záleží na chuti účastníků: Na jizerské běžecké tratě je možno vystoupat asi 4km k přehradě, pro sjezdaře je nejbližší sjezdovka "Lucifer" ani ne 1km daleko (lehká, na rozcvičení) a jezdí se i na vzdálenější místa (z nejbližších Severák, Bedřichov a tanvaldský Špičák, ze vzdálenějších např. Paseky n. Jizerou a Rokytnice n. Jiz.); ceny vleků a aktuální podmínky viz například www.holidayinfo.cz. Samozřejmě je možno i zůstat v chalupě a užívat si klidu.
Hudební nástroje a společenské hry vítány!

Doprava a ubytování:

Seminář proběhne v chalupě "Bukanýři" v Josefově Dole č.p.177. V případě většího obsazení budeme snad i letos moci někoho ubytovat i v sousedící chalupě.
Stavení je u silnice, je možné přijet až na místo autem, ale parkovací možnosti jsou velmi omezené. Na místo je možné se dostat i vlakem nebo autobusem, z Prahy snad jede přímý autobus z Florence, případně s přestupem v Turnově či Liberci. Vlak do Josefova Dolu jede ze Smržovky, konkrétně viz www.idos.cz, kombinací autobusu a vlaku se dá do Josefova Dolu dostat celý den (např. přes Liberec, pak lokálkou do Smržovky a následně další do J.D.).
Cesta autem z Prahy je do Jablonce nad Nisou, odtud směrem na Tanvald do Smržovky, kde se odbočí na Josefův Důl.
Přijedete-li do Josefova Dolu autem nebo vlakem, pokračujte po (jediné) silnici dále dopředu a nikam z ní neodbočujte. Projdete kolem větší odbočky doleva (ignorujte ji!), pak kolem samoobsluhy a kostela (kde vystoupíte, pokud přijedete autobusem), pak kolem kina, až dojdete k další odbočce doleva. I tuto minete a po cca 50 metrech jste na místě. Chalupa Bukanýrů (bývalá škola či hospoda, ale už to na ní není moc poznat) je na pravé straně silnice cca druhá-třetí od odbočky, za ní je asi padesátimetrová proluka. Pokud to přejdete, dojdete k zatáčce, kde je po levé straně malý obchůdek/bar/bowling (každý rok jinak). Celkově je od vlakového nádraží chalupa vzdálena asi 2km, od autobusu o cca 1/2km méně. Zde je plánek a souřadnice: Loc: 50°47'9.57"N, 15°13'14.543"E.

Ubytování je ve větších místnostech, je třeba vzít si spacák. K dispozici je kuchyň s nádobím a propanbutanovými vařiči, v okolí množství hospod. Topení ústřední, jedna sprcha s bojlerem.

Cena ubytování za pobyt pro dospělé je předběžně 1050/1125 Kč (podle přiděleného pokoje). Zkrácená doba je možná pouze v případě, že se účastníci vystřídají a bude to vyhovovat programu, platí se ale celý týden. Je možné rezervovat separátní pokoj (čtyřlůžkový) za celkovou cenu 4500 Kč.

Příjezd v sobotu od poledne do večera, odjezd v sobotu od rána do poledne.

Budete-li potřebovat další informace o dopravě, ubytování apod., anebo o workshopu samotném, pokud jste tam ještě nebyli, neváhejte a kontaktujte nás.